Головна » 2021 » Квітень » 20 » Реалізація проєкту «Створення сучасного освітнього простору для підвищення потенціалу працездатного населення Марківської громади»
13:38
Реалізація проєкту «Створення сучасного освітнього простору для підвищення потенціалу працездатного населення Марківської громади»

З вересня 2020 року на базі  Марківського професійного аграрного ліцею реалізується проєкт «Створення сучасного освітнього простору для підвищення потенціалу працездатного населення Марківської громади» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, в партнерстві з Громадською організацією «Моя Марківщина».  Грантова допомога від Програми розвитку ООН «Підтримка публічно приватних ініціатив в професійній освіті» та за підтримки Європейського Союзу в цілому сягає 797 000 грн.

Основною метою проєкту є підвищення потенціалу  працездатного населення Марківської громади, шляхом створення сучасного освітнього простору -  «Центр професійного розвитку» та покращення можливостей працевлаштування  випускників Марківського професійного аграрного ліцею через модернізацію освітнього процесу.

Реалізація проєкту планувалася за трьома компонентами:

І компонент. Модернізація освітніх програм з професії  «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» через створення інноваційного курсу «Школа сучасного фермера» та імплементація в навчальний процес Марківського ПАЛ.

ІІ компонент.  Модернізація освітніх програм з професії «Кухар, кондитер» через створення інноваційного курсу «Сучасні технології здорового харчування» та імплементацію в навчальний процес ліцею.

ІІІ компонент. Створення на базі Марківського ПАЛ сучасного освітнього  простору -  «Центр професійного розвитку».

На даний час команда  подолала екватор реалізації проєкту, та досягнула значних результатів.

Для реалізації І та ІІІ компонентів було створено сучасний освітній простір – «Центр професійного розвитку» для навчання та підвищення професійних компетентностей учнів, випускників ліцею, фермерів, підприємців,  роботодавців, інших зацікавлених осіб. Для якого проведено швидкісний Інтернет, закуплено навчально-методичне забезпечення професійного спрямування та комп’ютерне обладнання - ноутбуки, проектор, акустична система. На базі центру планується проведення семінарів та онлайн-вебінарів в рамках освітніх курсів  «Школа сучасного фермера» та «Сучасні технології здорового харчування» для зацікавлених осіб нашої громади, проведення семінарів для випускників навчального закладу Марківським районним центром зайнятості в рамках роботи Клубу-студії «Нові горизонти» щодо пошуку роботи та представлення себе і своїх професійних якостей на ринку праці, забезпечення роботи курсів з професійно-технічного навчання та підвищення кваліфікації для незайнятого населення.

Для досягнення ІІ компоненту, а саме, впровадження в освітній процес інноваційного курсу «Сучасні технології здорового харчування» з професії «Кухар, кондитер» здійснено ряд заходів:

- придбано та поставлене сучасне професійне кухонне обладнання для модернізації кухні-лабораторії навчального закладу (індукційна плита, шафа пекарська, шафа холодильна, вітрина холодильна, спіральний тістоміс, пароконвектомат), такому обладнанню позаздрять навіть сучасні кафе та ресторани нашого регіону;

- закуплені навчально-методичні стенди та плакати для обладнання кабінетів професійного спрямування з професії «Кухар, кондитер»;

- з метою впровадження експериментального проєкту  з вирощування мікрозелені «Суперфуд – mikrogrееn» викладачами та випускниками Марківського ПАЛ пройдено онлайн-навчання за програмою трьохденного онлайн тренінгу з технологічних аспектів вирощування рослин методом гідропоніки. Закуплено обладнання, матеріали, необхідні рідини та добрива, що мають хімічні властивості для правильної обробки та вирощування мікрозелені, набір насіння  різноманітних овочевих культур для практичного втілення цікавого експериментального проєкту, що дасть можливість учням засвоїти сучасні професійні навички та вміння приготування різноманітних страв з додаванням мікрозелені для  поширення ідей сучасних тенденції здорового харчування.

Реалізація проєкту надасть можливість створити сучасний освітній простір  для удосконалення сучасних професійних компетентностей, практичних навичок та вмінь здобувачів освіти навчального закладу, розвитку  їх підприємницьких якостей, за рахунок оновлення освітніх програм предметів професійного спрямування. Це підвищить їх конкурентоздатність на ринку праці, збільшить можливості їх професійної реалізації як робітників, що відповідають сучасним вимогам роботодавців.

Дякуємо за фінансову підтримку Європейського Союзу та  Програмі розвитку ООН «Підтримка публічно приватних ініціатив в професійній освіті» за надану можливість втілити інноваційні задуми щодо розвитку та вдосконаленню навчального процесу в нашому професійно-технічному закладі. А також висловлюємо щиру подяку за допомогу та співпрацю, всім партнерам та учасникам цього проєкту.

 

 

 

Переглядів: 68 | Додав: litsei122 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar