Головна » 2021 » Квітень » 27 » На Чорнобиль журавлі летіли...
11:03
На Чорнобиль журавлі летіли...

У Марківському професійному аграрному ліцеї пройшли години спілкування для здобувачів освіти з приводу відзначення 35 річниці з дня Чорнобильської катастрофи. Дистанційне навчання не стало на заваді вшанувати пам'ять героїв. Діти переглянули документальні фільми та ознайомились з новими історичними фактами тих подій. Всі ми пам'ятаємо найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС та висловлюємо свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.

35 років пройшло з тих пір, 35 років смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси, 35 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади.

Мій біль, мій жаль, моя біда,

Моя ти пам'ять вічна.

Земля покинута й не та,

Отруєна й незвична.

Зелений край, колишній рай,

Краси шматки роздерті,

Отруйний дощ на чорний гай,

Тепер - це зона смерті!

У ліквідації аварії брали участь 600 000 людей: пожежники та медики, військовослужбовці та персонал станції – вони виконували свій обов’язок, ризикуючи своїм здоров’ям та життям.

Всі ті, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті.

Ті, що згоріли в огні

В перші хвилини двобою,

Не залишили свої пости,

Мужньо стояли на герці,

Пам’ятник їм вознести

Треба у кожному серці.

Схилимо голови перед героями і жертвами Чорнобильської катастрофи. Низький уклін! Вічна Вам пам'ять! Проходять роки, та біль Чорнобильської катастрофи ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках. Мабуть в Україні немає жодного населеного пункту де б не було меморіалу, пам’ятника чи знаку, що засвідчує нашу пам'ять про Чорнобильську трагедію. Це своєрідні дзвони, що нагадують нам про людський подвиг.

Переглядів: 55 | Додав: litsei122 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar