Головна » 2020 » Травень » 12 » День матері в Україні
10:21
День матері в Україні


Кожного року День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Не забудьте привітати свою маму зі святом.  Не забудьте привітати свою маму зі святом. В Україні немає офіційного вихідного на честь Дня матері, але це не заважає красиво привітати найріднішу людину. Наприклад, можна потішити маму сніданком у ліжко. День матері в Україні відзначають у другу неділю травня, в 2020 році це – 10 травня. Водночас, низка країн відзначає це свято у день весняного рівнодення – 21 березня. Зазначимо, що в Україні святкування Дня матері встановлено указом президента від 10 травня 1999 року. В останні роки День матері став дуже популярним в Україні, тому дедалі більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати найріднішу людину по-особливому.

Історія свята: 1907 рік - вперше з ініціативою вшанування Дня матері у пам'ять про свою маму виступила американка Анна Джарвіс з Філадельфії. Вона написала листи до держустанов, законодавчих органів, запропонувавши один день у році присвятити вшануванню матерів. 1910 рік - штат Вірджинія перший визнав День матері офіційним святом. 1914 рік - президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, серед яких, наприклад, Україна, Естонія, Австралія, Індія, Гонконг, Мексика, ОАЕ. Низка країн відзначають це свято в інші дні.

Традиції святкування Дня матері У цей день заведено вітати матерів та дарувати їм символічні подарунки. Також багато родин у це свято збираються разом, щоб подякувати своїй рідній людині за все. Ті, у кого мама померла, в цей день поминають її. Зазначимо, що привітання з Днем матері схожі на привітання з 8 Березня - з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а тим, хто пізнав щастя материнства або скоро стане мамою. День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте та любите. Діти в цей день дарують своїм матерям квіти, листівки, присвячують їм вірші та пісні. Пам'ятайте, що головне в це свято – ваша увага. Любіть своїх матерів і дякуйте за все не тільки в це свято!

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10532064-den-materi-koli-vidznachayut-tradiciji-ta-istoriya-svyata.html

 

Переглядів: 157 | Додав: litsei122 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar